Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

W poniedziałek, 29 września w Bibliotece Filii w Libuszy odbyło się spotkanie autorskie z dwukrotnie nominowanym do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People) pisarzem książek dla dzieci Przemysławem Wechterowiczem.

Autor ponad 40 książek dla dzieci Przemysław Wechterowicz spotkał się z uczniami klasy 3 Zespołu Szklono Przedszkolnego w Libuszy. Jego debiutancka książka nosi tytuł „Wielkie marzenia”, zilustrowała ją Marta Ignerska, a jej premiera miała miejsce 31 stycznia w 2008 roku. Jego książki są tłumaczone na blisko 30 języków.

W czasie rozmów z młodymi czytelnikami autor z humorem odpowiadał na pytania na temat jego pracy i życia. Podczas spotkania dzieci bliżej poznały historię bohaterów jego trzech ostatnich książek „Co zrobimy z tym ogonem?”, „Jak ci pomóc Robociku” oraz „Błystek przyjaciel nie z tego świata”. Na zakończenie spotkania publiczność biorąca udział w tym zabawnym i pełnym dowcipu spotkaniu, mogła kupić książki ze specjalną dedykacją od Autora.