Spotkanie z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską

8 września 2022 r. w bieckiej bibliotece odbyło się spotkanie z Elżbietą Wasiuczyńską, polską malarką i ilustratorką książek dla dzieci. Towarzyszył jej Marek Łątkowski malarz, wykładowca akademicki. Wspólnie przeprowadzili oni niezwykle ciekawe warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów klasy 4 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu. Pani Elżbieta zilustrowała ponad 20 książek dla dzieci. Wiele z nich otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Książka autorska „Mój pierwszy alfabet” zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009. Wszystkie dzieci w Polsce doskonale znają stworzoną przez nią sympatyczną postać Pana Kuleczki. Autorka spotkania pokazała dzieciom różne techniki wykorzystywane przy tworzeniu ilustracji.  Pokazała m.in. swój talent w malowaniu igłą. Zaprezentowała ilustracje do różnych książek. Następnie uczniowie przystąpili do pracy twórczej i samodzielnie wykonali książki, projektując okładkę, pisząc tekst i tworząc ilustracje. Na podsumowanie spotkania zaprezentowano wszystkie wykonane książki, a co odważniejsi  opowiedzieli także losy swoich bohaterów. Ilustratorka rozdała dzieciom naklejki Pana Kuleczki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Mobilna Przestrzeń Kultury IV. Podróż w krainę wyobraźni Jana Marcina Szancera realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.