Spektakl improwizowany jako podsumowanie warsztatów literacko-teatralnych

W dniu 20 września 2024 roku „na deskach szkolnej auli” Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu odbył się spektakl improwizowany przygotowany pod okiem Józefa Więcławka. W spektaklu zagrali uczniowie klasy maturalnej, zaangażowani we wcześniejsze warsztaty literacko-teatralne, które w bieckim liceum odbywają się pod opieką polonistki Anny Juruś. Ćwiczenia szlifowane podczas warsztatowych spotkań z aktorem zostały przez uczniów profesjonalnie wykorzystane na scenie w formie spektaklu. Podczas warsztatów młodzież pracowała na bazie tekstów Hłaski, spektakl natomiast został zaimprowizowany tak, by swobodnie nawiązać do twórczości autora „Pętli”. Występ sceniczny młodzieży odbył się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Biecz projektu pod nazwą „Życiowo, przejściowo, podejściowo. Odświeżanie legendy Marka Hłaski”.

Jako widzowie aulę bieckiego liceum wypełniła młodzież oraz grupa seniorów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.