Mobilna Przestrzeń Kultury V w Bieczu: “ Żydowskie herstorie”

Projekt „Mobilna przestrzeń kultury” to już kolejna odsłona działania Żydowskiego Muzeum Galicja z Krakowa realizującego ofertę kulturalno-edukacyjną związaną z kulturą żydowską i relacjami polsko-żydowskimi. W tym roku również i w Bibliotece Biecz miały miejsce wydarzenia przybliżające mieszkańcom dziedzictwo społeczności żydowskiej. W tym roku wiodący temat to żydowskie herstorie.

9 września o 11:30 odbyły się warsztaty dla dzieci „Mój pamiętnik”, w które zaangażowani zostali uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, następnie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu również uczestniczyli w warsztatach. Tym razem były to zajęcia stematyzowane wokół „Dziennika Reni Spiegel”. Ostatnim punktem w harmonogramie wydarzeń była projekcja filmu „Dziennik Reni Spiegel”, który wyreżyserowali Miłosz Kozioł i Tomasz Głodek.