Koronkowy świat Krystyny… Wernisaż wystawy rękodzieła Krystyny Ołpińskiej

W sobotę 5 października o godzinie 17:30 w Bibliotece Biecz miał miejsce wernisaż wystawy rękodzieła Krystyny Ołpińskiej. Wyeksponowane zostały różnego rodzaju wydziergane koronkowe elementy dekoracyjne do domu: ozdoby wielkanocne, bożonarodzeniowe, serwety, serwetki, różnej wielkości łapacze snów – od małych aż do osiągających prawie metr średnicy, ale także elementy ubioru i nakrycia głowy.

Pani Krystyna Ołpińska jest pochodzącą z Racławic bieczanką, seniorką z pasją, o czym świadczy ta niezwykle różnorodna i kolorowa ekspozycja ozdób wykonanych szydełkiem. Licznie przybyli goście wpadli w zachwyt nad kunsztem wykonania zaprezentowanych przedmiotów. Wszystkie elementy ekspozycji powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Urzeczeni wystawą byli również mężczyźni, a trzech z nich miało szczęście wylosować serwetki.

O muzyczną oprawę wernisażu zadbali rożnowiccy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu – Andżelika Dąbrowska oraz Marcin Guzik.

Wystawę koronkowych ozdób wykonanych przez Panią Krystynę można podziwiać do 30 listopada 2024 roku.