KobietyFest! – Matki i Córki w lokalnych społecznościach

Zapraszamy kobiety – matki i córki, do uczestnictwa w warsztatach, dzięki którym, poprzez wspólne działania artystyczne, rozmowy i wymianę doświadczeń, będą mogły przyjrzeć się wzajemnym relacjom, poszukać nowych sposobów komunikacji oraz ekspresji własnych uczuć. Poprzez szereg wspólnych działań twórczych uczestniczki, będą miały okazję do refleksji nad tym co oznacza dla nich bycie matką, matką córki? Jakie są doświadczenia córek? Jak matki i córki rozumieją bycie kobietą? Jaki obraz kobiecości przekazały nam poprzednie pokolenia kobiet? Co ma największy wpływ na ich wzajemne relacje rodzinne i społeczne?

Podczas cyklicznych spotkań, powstaną: fotograficzne portrety kobiet i obrazy wykonane wybranymi technikami graficznymi i drukarskimi. Uczestniczki będą miały okazję do obejrzenia filmów o tematyce kobiecej, spotkań i rozmów z zaproszonymi do projektu specjalistkami (psychologiem/terapeutą), które pomogą w zrozumieniu zachowań, budowaniu wspólnoty bliskości, kreowaniu nowych obrazów i znaczeń, wzmacniających pozytywne aspekty kobiecych relacji. Całość projektu zakończy spotkanie uczestniczek na którym zaprezentują powstałe prace oraz wernisaż malarskich portretów fotograficznych.

Dofinansowanie zadania w ramach PROGRAMU RZĄDOWEGO Edukacja Kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w kwocie 16 000 zł. Środki z sektora finansów publicznych w wysokości 4 000 zł. Całkowity koszt zadania wyniesie 20 000 zł.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.