Joanna Zawadowicz Mikołajczyk. Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki

28  kwietnia odbył się wernisaż Joanny Zawadowicz – Mikołajczyk otwierający wystawę malarstwa, grafiki i rysunku. Wystawa prezentuje przekrój prac powstałych na przestrzeni kilku lat. Są to zarówno obrazy tworzone w technice malarskiej, olejnej i akrylowej, rysunki ołówkiem, pastelami, tuszem, grafika oraz techniki mieszane. Obrazują w jakiś sposób drogę nauki, poszukiwań i podejmowanych przez autorkę prób wyrażania się poprzez sztukę.
Artystycznym mottem Autorki są słowa Maurice Denisa  „ Rola artysty nie jest niewolnicza imitacja natury, lecz nadawanie formy wizualnej własnym marzeniom …”
Wieczór uatrakcyjnił krótki występ muzyczny mieszkanki Strzeszyna, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku Klaudii Ryby.  Na zakończenie zaproszeni goście zaproszeni zostali na poczęstunek.

Joanna Zawadowicz – Mikołajczyk, ur. w 1980r, pochodzi z Dominikowic, obecnie mieszka i tworzy w Gorlicach. Absolwentka studiów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Rysunku prof. Doroty Sankowskiej. Studia magisterskie o specjalizacji malarstwo ukończyła z  wyróżnieniem w  Pracowni Malarstwa Interdyscyplinarnego profesorów: Marka Pokrywki,  Antoniego Nikla oraz Marka Olszyńskiego. Uprawia rysunek głównie suchą pastelą oraz malarstwo. Interesuje ją głównie akt jako aspekt tematu dzieła sztuki oraz ogólnie człowiek jako całość, wraz ze swoją fizycznością,  przymiotami duchowymi i  osobowością. Uczestniczka wystaw zbiorowych i  indywidualnych, prace artystki znajdują się w  kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.