Cała Polska Czyta Dzieciom 2023

5 czerwca 2023 roku w Bibliotece Biecz odbyło się uroczyste spotkanie w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przypadający w terminie 1 – 7 czerwca przebiega pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Jest to doroczne święto w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Jak co roku Biblioteka Biecz mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa i w związku z tym w sali spotkań odbyło się czytanie, na które zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu oraz z Zespołu Szkół Podstawowych w Libuszy. Sala wernisażowa była wypełniona po brzegi uczniami oraz kolorowymi motylami.

Czytającymi „motylami” byli parlamentarzyści: Elżbieta Zielińska, Jan Duda, dyrektor biura poselskiego Jagny Marczułajtis-Walczak, Jakub Skrężyna, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, Sekretarz Gminy Biecz  Jan Szkaradek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzeszynie Jadwiga Szara, Justyna Bieniek reprezentująca nieobecną Jadwigę Białoń dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu, Dyrektor Biblioteki Biecz Elżbieta Knapik, Paulina Pyznar, która przygotowała scenariusz wydarzenia oraz motylkową scenografię. Podczas spotkania odczytano również bardzo ciepłe słowa, które skierowała do nas w liście Posłanka Urszula Nowogórska. Czytanie rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, następnie nasi goście mierzyli się z fragmentami książki Wojciecha Cesarza oraz Katarzyny Terechowicz zatytułowanej Zapiski wrednego kota. Spotkanie akcentem muzycznym zakończył Miłosz Cieśla, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.

Po występach nastąpił czas na przemówienia, podziękowania, gratulacje, upominki i słodycze dla dzieci oraz książki do biblioteki. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!