Cała Polska Czyta Dzieciom

Grupa przedszkolna Skrzaty z ZSP w Libuszy podczas zajęć bibliotecznych wysłuchała opowiadania „Bajka o Wiśle” autorstwa M. Zarębskiej i K. Szopy, przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci słuchając bajki przeżyły niezwykłą podróż jej nurtem, począwszy od jej źródeł, aż do ujścia – Bałtyku, poznały florę i faunę dorzecza, ważne regiony Polski, ale również problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem środowiska. Utrwaliły charakterystyczne symbole, legendy związane między innymi z Krakowem, Warszawą i Toruniem.
Po obejrzeniu teatrzyku dzieci doskonaliły umiejętności wycinania nożyczkami, oraz musiały wykazać się pomysłowością wycinając florę i faunę Wisły z wykorzystaniem literek.