Spotkanie autorskie Andrzej Stasiuk

7 października 2016 roku gościliśmy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu pisarza Andrzeja Stasiuka. Dyrektor MiGBP w Bieczu Elżbieta Knapik przywitała Andrzeja Stasiuka i przybyłych gości, a spotkanie poprowadził pracownik Biblioteki Dariusz Nowak, który przybliżył twórczość autora. Sam autor opowiedział o początkach swojej kariery, o przyczynach powstania niektórych książek, a także podzielił się kilkoma ciekawymi historiami ze swojego życia. Publiczność miała okazję porozmawiać o książkach, a także przedyskutować wiele tematów związanych nie tylko z Jego twórczością. Spotkanie zakończyło się prywatnymi rozmowami z Andrzejem Stasiukiem oraz podpisywaniem dedykacji w książkach.

Prozaik, dramaturg, poeta, zajmuje się także krytyką literacką. Uchodzi za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Zadebiutował zbiorem opowiadań Mury Hebronu. Największą sławę osiągnął w roku, 1999 kiedy to opublikował swą powieść pod tytułem Dziewięć. Jego książki przetłumaczono na wiele języków. Uhonorowany wieloma nagrodami, wyrzucany ze szkół i imający się rozmaitych prac, właściciel niekonwencjonalnego życiorysu: w początkach lat osiemdziesiątych zaangażowany w ruch pacyfistyczny, zdezerterował z wojska i półtora roku spędził w więzieniu. Urodził się w 1960 roku w Warszawie, a od 1987 znalazł swoje miejsce na ziemi w Beskidzie Niskim. W Wołowcu mieszka, tworzy i prowadzi Wydawnictwo Czarne.
Powiedział kiedyś, że jego manifest literacki to: „pisać, skreślać, myśleć, patrzeć, słuchać, pisać i skreślać, skreślać, skreślać …”. Uważa, że literatura jest ciągłą porażką.